Nachádzate sa tu

Technické parametre

Rám krídla:

Pri drevených FBB oknách 42 x 67 mm škandinávska borovica, bez predĺženia, vo vrstvenom lepenom vyhotovení bez hrče, dvojitým náročným šikmým čapovaním, lepeným rohovým spojom.

Pri plastových MBB oknách 42 x 67 mm extrudovaný PVC profil odolný proti poveternostným podmienkam, nad 120 cm s profilovým hliníkovým vystužením, so zváraným rohovým spojom.

Rám zárubne:

Pri drevených FBB oknách 45 x 100 mm škandinávska borovica, vo vrstvenom lepenom vyhotovení, s čapovaným drážkovým rohovým skrutkovým spojom.

Pri plastových MBB oknách 13 x 100 mm extrudovaný PVC profil s rohovým spojom, odolný proti poveternostným podmienkam, borovica s rozmerom 32 x 100 mm vo vrstvenom, lepenom vyhotovení, s čapovaným drážkovým skrutkovým spojom.

Povrchová úprava:

Pri drevených FBB oknách 1 vrstva fungicídneho základného náteru, 1 vrstva vodou riediteľného akrilového laku natieraním a 1 vrstva vodou riediteľného akrilového laku striekaním.

Vonkajšie oplechovanie:

Hliníkový plech 1 mm s povrchovou úpravou proti UV žiareniu, vo farbe RAL 8019 (šedo-hnedá).

Kovanie:

Otočný záves z materiálu ZnAlCu, s dodatočným jemným nastavením.

Vzduchotesný profil:

Trvalo pružný silikónový profil s priemerom 9 mm, s vulkanizovanými rohovými prvkami.

Zasklenie:

Suchým zasklením, penovým EPDM profilom 18 x 3 mm pod sklom a 8 x 3 mm nad sklom, s hliníkovou lištou na uchytenie skla.

G2 štandardné zasklenie

Základným zasklením strešných okien Schindler je dvojvrstvová lepená sklená konštrukcia s hliníkovou rozperou, plnená argónom. V záujme zlepšenia tepelnej izolácie sa na vnútorný povrch jedného zo skiel nanáša povlak s emisnou schopnosťou.

Zasklenie G3

Vnútorná sklenená tabuľa je vyhotovená z dvoch sklenených dosiek zlepených fóliou. V prípade vylomenia lepeného bezpečnostného skla sa sklo nerozpadne na črepiny, ale sklenená tabuľa zostane v celku a tak nespôsobí poranenie. 

  • Zvuková izolácia sa výrazne zvýši z dôvodu rozdielu hrúbky dvoch sklenených tabúľ.
  • Okná so zasklením G3 sa vyhotovujú osobitne na objednávku.